Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Par Beitsa metodi redzes uzlabošanai

Autors egleskoks @ 6 novembris, 2008

Par to, ka redzi var uzlabot arī bez brillēm, pirmo reizi uzzināju pirms kādiem 15 gadiem, kad reformu un juku laikos grāmatnīcā uz Stabu un Brīvības ielu stūriem, kur pašlaik atrodas Double Coffe ēstuve, uzskrēju plānai, zilai grāmatiņai, ko arī nopirku. Autore bija Mārgreta Dersta Korbeta (Margaret Darst Corbett). Taču tolaik biju samērā nepacietīgs un tā arī nekādu labumu no grāmatas neguvu, jo vingrinājumus visu laiku aizmirsu izpildīt.

Otro reizi ar šo informāciju sastapos šovasar, kad kāds draugs man piespēlēja adresi ar filmām par lekcijām, ko un kā jādara, lai atbrīvotos no brillēm. Filma gara, 6 CD diski ar kādām 10 stundām lekciju krievu valodā. Redzes uzlabošana pēc Beitsa-Šičko metodes. Starp citu, stāsta ne tikai par acīm, arī par daudziem veselības uzlabošanas paņēmieniem bez zālēm. Arī Latvijā notiek šādi kursi, kaut kur Jelgavā manīju. Ielādēt var no Ždanova mājaslapas, saite uz filmām par redzes uzlabošanu ir apmēram lapai pa vidu, lapa ir gara (paldies priedeskokam par saiti!)

Šoreiz vingrinājumus pildīju samērā cītīgi un varu apliecināt, ka darbojas, un redze uzlabojas. Tiesa, pēc tam atiet atpakaļ, ja turpina blenzt visu dienu monitorā bez pārtraukuma, lai atpūtinātu acis.

Tiem, kas prot angliski un šī tēma interesē, varu ieteikt paša Viljama Beitsa sarakstīto grāmatu “The Cure of Imperfect Sight by Treatment Without Glasses, by W. H. Bates, M. D.”.

Vēl šajā blogā:

Līdzīgi ieraksti

10 komentāru ierakstam uz “Par Beitsa metodi redzes uzlabošanai”

 1. Priedeskoks teica:

  Jau rakstīji šeit par “Spēcīgu un viltīgu pašmotivācijas veidu” Šie raksti ir saistīti.

 2. Priedeskoks teica:

  Der pielikt par Ždanovu arī lapu – tur ne to vien var pumpēt – vērtīgi veselīga dzīvesveida propogandai !
  http://www.pravdu.ru/lessons/jdanov/
  Vajag iekpumpēt arī pie mums un darīt vieglāk un ātrāk pieejamus un pārtulkot lapu – izveidot latviesu dubultnieku lapai!

 3. Artūrs teica:

  Gribu uzsvērt būtisku lietu: ir ļoti svarīgi draudzēties ar skābekli – pareizi dziļi elpot svaigu gaisu vairumā! Tas izriet no teorijas, prakses un personīgās pieredzes. Acs ābola akomodāciju (kustības un pielāgošanos redzei tuvumā un tālumā (acs ābola saspiešanu vai izstiepšanu)) nodrošina 6 muskuļi katrā acī. Tā kā muskuļiem (bicepsi, tricepsi, kvadrucepsi un pārējie) augšanai un vingrumam skābeklis ir vitāli svarīgs, tad arī acu muskuļi nav izņēmums. Turklāt acīir vietas, kur asinsvadi nepienāk, bet skābekli tur vajag, tādēļ ir jāuzturās svaigā gaisā – tur, kur ir skābeklis – un turam acis vaļā un mirkšķinām! Bija man pazīstams vīrs, kurš nodzīvoja virs simts gadiem un līdz pat mūža nogalei izcili redzēja gan tuvumā, gan tālumā. Viņš sarunās īpaši uzsvēra ilgmūžībai un vispārējai veselībai pareizu elpošanu. Lielāks plaušu tilpums noder vienmēr, īpaši peldot, jo Arhimēda spēks tad arī ceļ augšā – pamēģiniet paši baseinā!

 4. egleskoks teica:

  Patiesība ir daudzšķautņaina…

 5. Artūrs teica:

  Paldies Beitsam, paldies Ždanovam! Pēter – malacis, ka ieliki šo saiti!

  Abām acīm 100% tiku vaļā no astigmatisma un katrai acij līdz šim brīdim no 0.75 dioptrijas, kopš pagājušajā 2008. gadā Jāņos lejupielādētām Ždanova lekcijām (toreiz ņēmu no rapidshare vietnes, par nelielu samaksu lejupielādes ātrumam), uz visiem laikiem 2008. gada augustā noņemtām brillēm un ar mainīgu regularitāti un uzcītību veiktiem vingrinājumiem :)

  Rezultātā darbā pēc briļļu noņemšanas un mokošām dažām nedēļām darbā ar datoru šobrīd ar datoru varu strādāt samērā brīvi :)

  Izrakstītās receptes: pirms un pēc:
  Recepte 2007.20.11: Labā acs: -2,5, cilindrs 0.5, acs 150 grādi
  Kreisā acs: -3.0
  Faktiskais mērījums (no aparāta, kurš receptes apakšā raksta “TOMEY”:
  SPH -3.0, CYL -1.25, AXS 146
  SPH -3.25, CYL -0.5, AXS 11
  VD=12.0 mm
  PD=64 mm

  Recepte 9.05.2009: Labā acs -2.0 Kreisā acs -2.0
  Faktiskie mērījumi (mutiski): -2.5 un -2.25. Kurai acij kurš – nepajautāju.

  Par mani vēl teica, ka citi ar tādām pašām dioptrijām kā man, redz sliktāk, jo
  man ir nervu sistēma iemācījusies sašaurināt varavīksneni lai redzētu tālumā (palielina attēla dziļumu, kā fotoaparātā),
  kā arī nervu sistēma vēl papildus strādā, lai salīdzinātu attēlus un vēl “programmatiski”
  uzlabotu attēla kvalitāti.

  Tas viss nepilna gada laikā. Ždanovs savās lekcijās saka – pāris nedēļās ticis vaļā no saviem +2 (?). Viņi tur ļoti intensīvi strādāja, ar apskaužamu uzcītību, turklāt es maz esmu taisījis palmingu.

  Veiksmi visiem kaitīgā ieraduma – briļļu atmešanā!

 6. Liiva teica:

  kkur nevar dabuut shos matreaalus anglu valodaa, vai vislabaak latviešu?????

 7. egleskoks teica:

  Kadreiz bija arī latviešu valodā grāmatiņa, ko sarakstīja Mārgreta Dersta Korbeta (Margaret Darst Corbett), izdota kaut kad deviņdesmito gadu sākumā.
  Paša Beitsa grāmata ir pieejama brīvai ielādei wikipēdijā, http://en.wikipedia.org/wiki/Bates_method – tur ir arī links uz PDF. Linki arī pašā bloga ierakstā augstāk.

  Esmu dzirdējis, ka arī Latvijā organizē redzes uzlabošanas kursus. Kā un kur tas notiek, un cik maksā – nezinu, jāmeklē internetā. Taču visi pamati ir paša Beitsa grāmatā, atliek tikai lasīt.

 8. Artūrs teica:

  http://www.vesels.lv/index.php?option=com_content&task=view&id=137&Itemid=20

 9. janks teica:

  Ir ari krievu arsta M.Norbekova sastadita programma un sarakstita gramata. Man gramata vairs nav pie rokas, nevaru bezdarbiba to noturet sava plaukta, bet nosaukums bija kautkas lidzigs ka – “Mulka pieredze jeb ka atgut redzi”. To iegadajos Reriha gramatnica, citam jau krajumi bija beigusies. Rakstita, sakuma skaidrojot cilveka domasanas un smadzenu funkciju pamatus, kas ir vajadzigs, lai trenini butu efektivi. Un beidzot ar treninu programmam. Man patika! Visa gramata ir rakstita ar humoru bez nomacosa didaktiskuma.
  Trenini palidz, tikai jaspej notureties uz stripas – jaspej tos regulari veikt. Pec si arsta teikta, asu redzi pilniba var atgut 9 dienu laika, un pec tam vel 30 ir vajadzigas, lai ieguto kvalitati noturetu, ‘ieprogrammetu’ smadzenes ka normu.
  Riga ari notiekot kopigi redzes atgusanas trenini, informaciju par to var iegut gramata.

 10. baiba daktiņa teica:

  kur notiek redzes treniņi?

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija