Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Labs ieguldījums

Ja Tev ir nauda, un ir vēlēšanās izdarīt kaut ko paliekošu, kaut ko sabiedrības labā, ir iespējami daudzi varianti . Var ziedot naudu labdarībai, var uzrakstīt labu grāmatu vai vairākas, kā to ir darījis Grūtupa kungs, var sponsorēt dažādus sabiedrībai derīgus projektus. Starp citu, kurš gan pēc 100 gadiem atcerēsies, ka Grūtups ir bijis politiski un juridiski ietekmīga persona? Taču viņa grāmatas lasīs, kaut vai tāpēc, lai gūtu priekšstatu par pagātnes tiesu procesiem.

Vai esat bijuši Rīgas Lielajos kapos, kas atrodas starp Senču, Miera un Klijānu ielām? Vienīgās kapa vietas, kas ir daudzmaz sakoptas, ir tās, kur guļ savā laikā sabiedrībai kaut ko devuši cilvēki – aktieri, profesori, utt. Un ir monumentālas pussgruvušas kapličas bez vārdiem, kuras celtas uz reiz ļoti bagātu tirgotāju kapiem, par kuriem atceras tikai tuvinieki.

Ko darīt, ja gribas būt nedaudz slavenam ar saviem labajiem darbiem, taču rakstīt grāmatas nav ne laika, ne patikšanas? Vai arī negribas būt slavenam, bet kaut ko darīt tautas un vispārības labad? Viens no efektīgākajiem naudas izlietošanas paņēmieniem ir apmaksāt dažādu labu grāmatu tulkošanu latviešu valodā, tādējādi veicinot kopējo tautas izglītības līmeni. Laba grāmata, ja tā skar mūžīgās un nenovecojošās tēmas, ir noderīga vēl pēc simts gadiem. Par viena moderna auto cenu var dabūt gatavas kādas 5, ja ne visas desmit grāmatas.

Nav obligāti šādu grāmatu pārdot grāmatnīcu tīklos, jo liela daļa grāmatas izdošanas izmaksu sastāda papīra cena un izdevniecību pakalpojumi. Mūsdienās internets nodrošina informācijas izplatīšanu praktiski bez maksas, un ar nelielu reklāmu iespējams panākt daudz lielāku auditoriju. Ar autoriem iespējams vienoties par grāmatu izplatīšanu netradicionālā veidā, jo latviski lasošā auditorija ir maza un nes ļoti mazu peļņu.

Tulkošana no dažādām plaši izplatītām valodām (angļu, krievu, franču, vācu), ja teksts nav pārāk sarežģīts, maksā apmēram 10 latus par nosacīto lappusi. Sekojoši, šāda projekta izmaksas ir daži tūkstoši latu. Salīdzinot ar summām, kādas tiek ziedotas partijām un slimnīcām un dotas kukuļos, tas ir gandrīz vai nieks, taču efekts ir ilglaicīgs un sasniedz to auditoriju, kura cenšas izglītoties un mācīties.

Pirmais, kas ies šādu ceļu, rādīs labu piemēru citiem.

2011. gada 23. decembrī: izskatās, ka piemēru ir nācies rādīt pašam. Skatīt tulkojumu lapu :)

Viens komentārs ierakstam uz “Labs ieguldījums”

  1. 3fifty-six teica:

    1decrepit…

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija