Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Spēcīgs un viltīgs pašmotivācijas veids

Autors egleskoks @ 12 septembris, 2008

Droši vien visi ir kaut ko dzirdējuši par pašmotivāciju: “Tev ir jātic”, “Sajūti, ka Tev jau ir”, “Iedomājies vēlamo visās detaļās” un tā tālāk. Cilvēki ir sarakstījuši kaudzēm grāmatu par pašmotivāciju (self-motivation), un turpina rakstīt, un sarakstīs vēl, jo ar šīs problēmas skaistu apgremošanu var labi nopelnīt.

Vienmēr esmu uzskatījis, ka noderīgas zināšanas var izteikt pāris teikumos, principiālā līmenī. Taču tā jau ir atsevišķa saruna.

Šis ir stāsts par visspēcīgāko pašmotivācijas metodi, kādu vien esmu izmēģinājis. Saku uzreiz, tā lieta darbojas.

Uzskrēju virsū pavisam nejauši, klausoties vienu lekciju ciklu par redzes un visas veselības uzlabošanu pēc Beitsa-Šičko metodes, krievu valodā. Cilvēku, vārdā Genādijs Šičko, reiz nodarbināja dažādu atkarību, galvenokārt alkoholisma, izcelsme un ārstēšana. Vai tam bija personisks iemesls, par to vēsture lai klusē :)

Īsumā, viņa ideja bija šāda: cilvēkus vide, galvenokārt citu cilvēku personā, programmē jau no bērnības, tajā skaitā uz alkoholismu un citiem nevēlamiem uzvedības veidiem. Ja cilvēks reiz ir programmēts, viņam ir grūti rīkoties pretēji šai programmai, ja vien pats nenodarbojas ar “atprogrammēšanu”, nelāgo paradumu aizstājot ar derīgu vai vismaz neitrālu.

Galvenais ir atprogrammēšanas metode, ļoti vienkārša savā būtībā. Vakarā, pirms gulētiešanas, kad acis pašas krīt ciet, paņem papīra lapu un raksti “vēlamo programmu”. Dienas nogurums prāta cenzūru atslābina, un rakstīšana ir process, kas piesaista ļoti daudz uzmanības, tāpēc uzrakstītie vārdi kalpo kā jauna programma, kuru smadzenes guļot apstrādā.

Vēlamā programma ir vienkārši veids, kā Tu plāno rīkoties problemātiskajā situācijā. Piemēram, ja Tev ir bail no suņiem, un tāpēc suņi Tevi sakož, raksti: Rīt es kaimiņa suņiem iešu garām mierīgi un uzsmaidīšu, jutīšos labi, jo suns tāds dzīvnieciņš vien ir. Ja arī tie rejot tuvosies, es reaģēšu mierīgi un pārliecināti, un tie liksies mierā. Un tādā garā. Jāraksta apgalvojumi, ko darīsi, nevis nedarīsi, un jāraksta bez saīsinājumiem.

Pats izmēģināju, intereses pēc. Jau pēc 3 dienām atradu veidu, kā bez pārmērīgas piepūles papildus piepelnīties, par ko arī rakstīju savā programmā. Alkoholismu pēc šīs metodes varot izārstēt apmēram pusgada laikā. Labākais ir tas, ka nav vajadzīga nekāda īpaša gribas piepūle, jo vienkārši no zemapziņas nāk ieprogrammētā vēlme, kurai vienkārši jāpaklausa.

Salīdzinot ar dažām lieteratūrā sastopamajām metodēm, kuru pamatā ir specifisks iekšējais monologs, šī darbojas daudz spēcīgāk un ātrāk. Taču princips līdzīgs.

Metode universāla un pielāgojama praktiski jebkam, no piespiešanas sevi mācīties līdz kļūšanai laimīgam un veselam.

Līdzīgi ieraksti

Viens komentārs ierakstam uz “Spēcīgs un viltīgs pašmotivācijas veids”

  1. 1carnival teica:

    3radical…

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija