Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Telegonija un zinātne par jaunavību

Autors egleskoks @ 5 decembris, 2008

Palasīju, ko raksta biedrs Ždanovs V. G., taas pats Ždanovs, par kura lekcijām redzes uzlabošanai rakstīju kaut kad iepriekš. Tad lūk, šoreiz viņš ir pievērsies zinātniskam izskaidrojumam par to, kāpēc sievietei nevajadzētu stāties pirmslaulību un ārlaulību dzimumsakaros. Galvenais pamatojums – telegonija eksistē.

Telegonija ir uzskats, ka sievietes, vai plašāk ņemot, mātītes pirmais (iespējams, arī vēlākie) dzimumpartneri ietekmē bērnu, kas dzimis vēlāk no kāda cita vīrieša vai tēviņa, tādējādi neviens vīrietis, kurš sievai nav bijis pirmais un vienīgais, nevar būt pilnīgi pārliecināts, ka tas ir simtprocentīgi viņa paša dēls. Netieši tas arī nozīmē, ka vienam bērnam var būt vairāki tēvi. Šāds uzskats eksistē jau kopš Aristoteļa laikiem, un eksperimentāli tika apgāzts jau 19./20. gs. mijā, par ko varam palasīties 1911. gada enciklopēdijā

Atgriežamies pie Ždanova. Tālāk viņš stāsta, ka ne jau velti senatnē cilvēki nicināja, izstūma no sabiedrības un nežēlīgi nogalināja “paklīdušas sievietes”, tādējādi “attītot tautu no izdzimteņu vairotājām”; viņš atsaucas arī uz Svētajiem rakstiem. Kā pierādījumu teorijas pareizībai min arī faktu, ka pārtikušās un normālās ģimenēs dzimuši bērni arī kādreiz kļūst par narkomāniem un noziedzniekiem, sevišķi pagātnē seksuāli izlaidīgām sievietēm.

Ždanova darbībai ir divas motivācijas, viena apzinātā un viena neapzinātā. Apzinātā ir tā, ka viņu personīgi satrauc krievu tautas deģenerācija un alkoholizācija, pret ko viņš arī cīnās, lasot lekcijas par veselīgu dzīvsveidu. Nekā nosodāma šeit nav, patiesībā pat visai slavējami, ja cilvēks rīkojas saskaņā ar savu pārliecību.

Taču kā āža kāja izlien otra, slēptā motivācija, kas visos laikos un vietās ir bijusi vienāda: tēviņu agresīva cīņa par resursiem un mātītēm, un vēlme mātītes kontrolēt, lai tās nepārotos ar citiem tēviņiem; tā ir universāla zīdītāju tēviņu, tajā skaitā arī cilvēku, uzvedība, kas noved pie patriarhālas sabiedrības izveides, kurā sievietēm ir ierobežotas dzimumtiesības, salīdzinājumā ar vīriešiem. Protams, ka Ždanovs, būdams inteliģents cilvēks, nevar atzīt, ka “man nepatīk, ka krievu sievietes guļ ar ārzemniekiem, un vispār vairāk kā vienu reizi izvēlas, ar ko pārgulēt un kas būs viņu bērnu tēvs”. Tādēļ arī savu nostāju intelektualizē, vēlamo pieņemdams par esošo, teorijas atbalstam minot tikai teoriju apstiprinošos faktus.

Beigu beigās, ja telegonija eksistē, no tā izriet vēl kāds sieviešu uzvedības variants, kas Ždanovam varētu nepatikt. Ja visi vīrieši, ar ko pārguļ sieviete, ietekmē viņas bērnu kvalitāti, tad jebkurai sieviete, kas vēlas gudru un labu bērnu, vajadzētu censties pārgulēt ar pēc iespējas lielāku skaitu visādā ziņā kvalitatīvu vīriešu, tādējādi gatavojot labu materiālu saviem bērniem. Protams, šāda telegonijas izmantošanas ideja Ždanovam nenāk ne prātā, saprotamu iemeslu dēļ :D

Līdzīgi ieraksti

 • Nav līdzīgu ierakstu

4 komentāru ierakstam uz “Telegonija un zinātne par jaunavību”

 1. Fata teica:

  Kāpēc šķirnes suņu audzētāji brāķē vaislas kucīti, kuras meklēšanās laikā sapārojas ar bezšķirnes suni? No praktiskā viedokļa varētu taču sagaidīt nākošo meklēšanas laiku un vest kucīti pie škirnes suņa ??? Bet nekā!!! Laikam jau nav dūmu bez uguns un telegonijas likums strādā neatkarīgi no tā vai mēs to vēlamies atzīt vai noliegt.

 2. egleskoks teica:

  Tas ir arguments no sērijas “ja visi tā domā, tātad tā ir taisnība”. Šo domāšanas kļūdu bieži izmanto, lai masās izplatītu pavisam absurdas idejas, kas kādam ir izdevīgas. Dažreiz šādas idejas izplatās pašas no sevis.
  Telegonijas efekts eksperimentāli nav pierādīts, katrā ziņā neesmu atradis nevienu zinātnisku pētījumu, kas šo efektu apstiprinātu. Ja šiem šķirnes suņu audzētājiem jautātu, kāpēc telegonija eksistē, visticamāk, ka viņi to paskaidrot īsti nevarētu un atsauktos uz kādu citu cilvēku, kas kaut ko tādu it kā novērojis. To sauc par “anekdotisku liecību”, un faktu noskaidrošanā tai ir maza vērtība.
  Zinātniski apstiprināts fakts ir tikai tāds, kurš atkārtojas noteiktos apstākļos atkal un atkal, kuru var pārbaudīt no jauna. Tāpēc vienmēr apraksta visus eksperimenta veikšanas apstākļus un secību.

 3. Aigars R. teica:

  Iesaku noskatīties:Телегония

  http://video.yandex.ru/#search?text=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F&filmId=27484722-07-12

 4. 2exhibits teica:

  2seaweed…

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija