Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Tulkojumi

Mārgrita Kenedija. Nauda bez inflācijas un procentiem

Mārgrita Kenedija. Nauda bez inflācijas un procentiemGrāmatā apskatīts, kā darbojas nauda; kāpēc visu laiku mainās viens no mūsu svarīgākajiem mēriem; izskaidro, kāpēc nauda ne tikai „liek pasaulei griezties”, bet pie reizes arī sagrauj. Stāsts ir par kredītprocentiem, kuri kalpo kā vēl viena nodokļu sistēma, pārdalot naudu par labu banku sistēmai. Vai tiešām bez tiem nevar iztikt?

Naudas sistēmas pārveidošana, lai tā labāk kalpotu cilvēkiem un būtu taisnīgāka, nemaz nav tik sarežģīts uzdevums, kā varētu likties. Lai gan risinājumi, par kuriem runāts šai darbā, dažiem cilvēkiem bijuši zināmi jau kopš gadsimta sākuma, pašreizējais laiks un pasniegšanas veids piedāvā īpašu izdevību to īstenošanai.

Ja interesē ilgtspējīgas attīstības tēma ekonomiskā skatījumā, ieskaitot sabiedrības attīstībai labvēlīgu naudas sistēmu, interesantas idejas iespējams pasmelties monneta.org mājaslapā, informācija pieejama angļu un vācu valodā.

Šeit pieejama grāmatas lejupielāde elektroniskā formātā:

1. elektroniskais izdevums (ISBN 978-9934-8263-0-6), A4 formātā, 75 lappuses

2. elektroniskais izdevums (ISBN 978-9934-8263-2-0). Pēdējais un ieteicamais, A5 formātā, ar kļūdu labojumiem, identisks papīra izdevumam. 96 lappuses.

Grāmatas papīra izdevumu (ISBN 978-9934-8263-1-3) iespējams iegādāties:

1. drukatava.lv interneta grāmatu veikalā (Ls 3.36);

2. No manis personiski par Ls 2.50 gabalā – tad tik rakstiet e-pastu uz gramatas(at)egleskoks.lv, un vienosimies par piegādi. Pieņemu arī ventus un bitkoinus. Bitkoinu adrese 1P45UNgg77KbW9qzXbek3DYzL8WTaAyjU5: Esmu atvērts arī bartera darījumiem.

4 komentāru ierakstam uz “Tulkojumi”

 1. Kaspars teica:

  To, ka valstu parādi ir pārāk lieli, nu jau saprot visi. Diemžēl, grāmatā ir vairāk novecojušu muļķību nekā labu ideju kā glābt pasauli.

  Atļaušos apgalvot, ka pretēji autora viedoklim, visa cilvēce ir balstīta uz ekponenciālu nevis dabīgu izaugsmi! Viss, sākot no nabadzīgāko sabiedrības slāņu vairošanās tieksmes un beidzot ar patēriņa ideoloģiju ir balstīts uz ģeometrisko progresiju nevis noteikta statusa saglabāšanu.

  Kas attiecas uz maksas naudu – autors jau sākumā norāda, ka neko daudz no ekonomikas nesaprot. Naudas masa apgrozībā un inflācija ir ļoti cieši saistītas lietas. Jo lielāks “spēļu” naudas multiplikatora efekts, jo lielāka ir šīs naudas masa apgrozībā. Patiesībā autors propogandē hiperinflāciju, nevis laimīgas vecumdienas bezdarbniekiem ;)

 2. egleskoks teica:

  Kritikai ir jābūt konkrētai, nevis vispārējai. Konkrēti šajā gadījumā, ir jānorāda, kas ir novecojusī muļķība un pats galvenais, KĀPĒC tā ir novecojusi muļķība. Otrkārt, vai ir padomāts, kam tieši valstis ir parādā?

  Par ģeometrisko progresiju – dabā pastāv arī šādi procesi, taču tos ierobežo realitāte. Patēriņa ideoloģija ceļas no naudas sistēmas, kas uzspiež nepārtrauktu izaugsmi un nemaz neļauj saglabāt noteiktu statusu. Esošais stāvoklis ir atvasinājums no naudas sistēmas, nevis otrādi.

  Naudas masa apgrozībā izraisa inflāciju tikai tad, kad tā nav segta ar atbilstošām vērtībām.
  “Autors neko no ekonomikas nesaprot” nav arguments, jo nepaskaidro, kāpēc tieši maksas nauda neder. Arī apgalvojums par hiperinflācijas propagandu nav nekā pamatots. Tāpēc palūgšu izteikties konkrētāk :)

 3. Dzintars teica:

  Pāris vārdi par velmi apstrīdēt autores idejas:
  1. Jāatzīst , ka mūsu laiku var saukt par egoisma laikmetu, jo kautkadas zināšanas no augstkolas izveido visbiežāk pasaulsuzskatu uz autoritatīvipiramidialiem pamatiem. tendence saglabāt savu citādo viedokli, un vienlaicīgi nespēja sadarboties. Lūk apzīmējums ‘muļķība’ liecina par to.
  2. Ir pārsteidzoši, ka neskatoties uz tehnoloģiju un relatīvo labklājības pieaugumu. Nabadzība nav pazudusi. Informētības līmenis it kā ir audzis, bet spriestspēja kritusies.
  3.Ir lielas aizdomas, ka naudas mijēju un economics apoliģēti ir nokodējuši kolektīvo saprātu un indivīdu nākotnes rīcības plānus. jo visi , kas tikuši pie naudas cenšas vairot to. Nesaskatot šeit ne ekonomiskos, ne garīgās destrukcijas avotu. gudrība = naudas vairošana, labklājība=naudas daudzums. Tāpēc sauciens, pierādiet, ka naudas procents ir “ļaunums” drīzāk ir nevēlēšanās atzīt nepieciešamību mainīt SAVU pasulsuzskatu un rīcību. Un šķiet, ka megakrīze , kas briest apskaidros prātus tiem, kuri meklē iemeslus civilizācijas matricas gļukiem
  4. Cerams, ka lata bēres tikai tuvinās velmi atgūt patiesu Latvijas latu. Jaunu latu, ar citiem aprites noteikumiem. Bet te jānotiek brīnumam un sabiedrībā vismaz jāparādās kustībai PAR. Nevis PRET(eiro).

 4. barters2 teica:

  Kā dabūt grāmatu ? tel 29378685
  barters2@inbox.lv

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija