Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Durvju virināšana arī ir terorisms

Autors egleskoks @ 17 janvāris, 2010

Šodien ziņās vēl viens absurda teātris – kādu vīrieti arestē par to, ka lidostā esot iegājis durvīs, uz kurām rakstīts “tikai darbiniekiem”. Protams, lidostā termināli evakuē un visus lidotgribētājus pārbauda vēlreiz. Motivācija tā arī netika sniegta. Viss notika Ņujorkas Kenedija lidostā, CNN ziņa aplūkojama šeit.

Pilnīgi histēriska reakcija uz visai banālu notikumu, kad kāds cilvēks sajauc durvis. Varu saderēt, ka gandrīz katram no jums tā reiz ir gadījies. Te ņem un cilvēku arestē. Būtu labāk uzlikuši naudas sodu kādam, kas neaizslēdza durvis. Vai arī lidostas atbildīgajam par to, ka nav ieviestas magnētiskās kartes. Mazums kas, kāds bērns neprot lasīt un ieskrien “ļoti slepenajās durvīs”.

Un to visu stāsta ziņās kā nezin kādu svarīgu notikumu. Varbūt tam ir savs iemesls – būtībā tas ir paziņojums, ka vara ir gatava rīkoties iracionāli un pārmērīgi pret katru, kas ir kaut vai nejauši un formāli apdraudējis tās autoritāti. Vai arī vēl vienkāršāk – jāuztur dzīvs mīts par terorisma draudiem.

ASV jau pavisam nojūgušās. Žēl, tātad mūsu valsts arī sekos pēdās, jau tagad uzvedas drusku neadekvāti. Mēs jau esam pieraduši pie varasvīru skaidrojumiem tam vai citam problēmu risināšanas veidam – “Visā attīstītajā pasaulē tā dara, tāda ir pasaules pieredze”. Kāpēc tā dara, un vai tas ir labākais – līdz tāda jautājuma iztirzāšanai parasti nenolaižamies.

Līdzīgi ieraksti

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija