Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Kā militāri aizsargāt Latviju

Autors egleskoks @ 17 decembris, 2008

Rakstiņš, kurā īsumā izklāstīta Baltijas, tajā skaitā Latvijas, aizsardzības problēma. Kā lai tādas mazas valstiņas, kas ne trīs tankus nespēj nopirkt, lai sevi aizsargā? Acīmredzams, ka Gruzijas pieeja, pērkot tankus, lidmašīnas un vēl sazin ko, galīgi nenostrādāja, jo nebija pietiekoši daudz apmācītu cilvēku.

Īsumā, ir tikai daži varianti, kuri tur izklāstīti:

1. Gruzijas variants, pats sliktākais: izgāzt daudz naudas par dažām mums baisi dārgām, taču galīgi kara gadījumā stipri nederīgām mantiņām – tankiem, iznīcinātājiem, karakuģiem. Ja uzbrūk Krievija, viņiem ir desmitkārtīgs pārspēks jebkurā jomā, un tur arī mantiņas nelīdz.

2. Mēģināt sabiedroties ar kādu tuvu lielvaru, kas konkurē ar Krieviju. Diemžēl tādas lielvaras nav jau kopš otrā pasaules kara laikiem.

3. Sabiedroties ar kādu tālu lielvaru. Mūsu pašreizējā pieeja, esam NATO. Taču šis variants ir vairāk izdevīgs pašai NATO: ja vajadzēs, varam nemaz nešaubīties, ka mūs upurēs vispārības labad. Lai atceramies, kas notika ar Poliju, kura pirms otrā pasaules kara sabiedrojās ar Angliju un Franciju. Kamēr nenotiek plēšanās ar Lāci, NATO ir izdevīgi kontrolēt šo teritoriju, un mēs NATO ietvaros specializējamies. Kara gadījumā specializācija nelīdzēs.

4. Ceturtā izvēle, gatavošanās partizāņu karam, kad katrs pieaudzis cilvēks prot šaut un izgatavot bumbas, un vēl dažas briesmīgas lietas. Par viena tanka cenu var sapirkt 100 vai vairāk raķetes, ar katru no kurām var iznīcināt labu tanku. Nerunājot nemaz par mīnām un strēlnieku ieročiem. Lēti un dusmīgi, ja prot pielietot. Īsāk sakot, kļūt maziem, nikniem un smirdīgiem, lai ar mums karot neatmaksātos. Kaut kas līdzīgs Čečenijai. Šajā kontekstā Veldres ideja par zirgiem armijas vajadzībām vairs nešķiet tik komiska: zirgs ir transportlīdzeklis, kas pats vairojas un neprasa degvielu no ārzemēm, un silda naktī :)

5. Nestrīdēties ar krieviem. Grūti un brīžiem pazemojoši, taču labāk nekā kauties. Apmērom to pēdējos 60 gadus ir piekopusi Somija. Mums arī noteikti izdotos.

Avots: Defending the Baltics

Līdzīgi ieraksti

3 komentāru ierakstam uz “Kā militāri aizsargāt Latviju”

 1. Priedeskoks teica:

  Vēl zirgam var piekabināt ratus, pilnus ar plastikāta cūkām, kas rukšķ – baterijas + pilldītas ar sprāgstvielām. Sprāgstvielas ir jāražo vietējās – piemēram Olainē vai Grindeksā, vai LU kādas ēkas pagrabā, vai RTU. bet tas sadarbojas ar bijušo Aviācijas institūtu …
  Autors runā par aizstāvēšanāš karu savā teritorijā – tadēļ ķīmiskos ieročus, barības saindēšanu, diversijas, sabotāžu, uzpirkšanu, kūdīšanu, šķeltniecību, laicīgu !!! izlūkošanu un pretizlūkošanu, krievu tautas nodzirdīšanu, degradēšanu u.c. nepiemin – humāni! :)
  Ir jālobē OPEC. lai turpina ražošanu, lai neceļas naftas cena …
  Par zirgiem – izvārdzinātajiem zirgiem var kabināt klāt bumbas kā pašnāvniekiem …
  Citas murgainas idejas prātā šobrīd nenāk, turklāt, pilnīgi pietiek ar izteiktajām.

 2. iglali teica:

  Priekšlikums ir meklēt kontaktus priekš Latvijas apsardzības, tātad, ar tiem SPĒKIEM, kuri 20 minūtēs sagrāva 20 gadu ASV tehnoloģijas, uzbrūkot amerikāņu admirāļa Bērda ~5000 armijai, pie Dienvidpola, tātad, 1947.gada 26. februārī.

  P.s.

  Skat. LNT arhīvā: TV dokumentālā filma “Trešais reihs.Operācija NLO.”; 20.01.2010. plkst.22:05 !

 3. 2meritorious teica:

  2metallic…

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija