Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

ERAB rezervē Parex banku priekš rietumniekiem

Autors egleskoks @ 17 aprīlis, 2009

16. aprīļa “Diena”: Eiropas rekonstrukcijas un Attīstības bankas (ERAB) pērk no Latvijas valdības ceturtdaļu akciju par apmēram 73 miljoniem latu, rupji rēķinot. Piedevām iegūst veto tiesības, tai skaitā tiesības izvēlēties Parex bankas pircēju, un iegūst valsts garantijas 89 miljonu latu apmērā. Ceturtā bankas daļa par sviestmaizi, un nekādas atbildības, tikai tiesības. Ja valsts Parex bankā līdz šim ir ieguldījusi vismaz 1 miljardu latu, tad ceturtajai daļai no tā ir jābūt 250 miljoniem.

Parex ir rezervēts pārdošanai Rietumu bankām, iespējams, par sviestmaizi, lai netiktu Krievijai. ERAB kontrolēs, kam un arī par cik. Valsts savu banku praktiski ir pārdevusi par sviestmaizi ārzemniekiem, skaties kā gribi. Šī bija izdevība, lai tirgū rastos kāda daudzmaz nopietna valsts banka, nu tā ir palaista garām. Drīz pilnīgi visi banku procenti, ko iedzīvotāji maksā par kredītiem, pildīs ārvalstu banku kabatas. Vietējo banku praktiski vairs nav.

Citēju (izcēlumi mani):

ERAB līdzšinējā pieredze, piedaloties Latvijas banku glābšanā un ienākot to kapitālā ar līdzīgiem veto nosacījumiem, ir bijusi pozitīva. Unibanku pārdeva zviedru SEB, savukārt Rīgas komercbanka pēc pārdēvēšanas par Pirmo banku nonāca vācu un norvēģu DNB Nord īpašumā. Līgumā ar ERAB nav fiksēti konkrēti termiņi, kādos Parex banku var vai nevar pārdot. ERAB dotas arī tiesības meklēt bankai pircēju un piedalīties pārdošanas procesā.

Kļūstot par 25% Parex īpašnieci, ERAB iegūst arī tiesības piedalīties bankas tālākās darbības stratēģijas izstrādē, kas būs pamats, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija lemtu par tai noteikto ierobežojumu atcelšanu. Gaidāms, ka, izstrādājot jauno stratēģiju, tiks apspriesta bankas nosaukuma maiņa.

Valsts PA personā bankas kapitālā ieguldījusi 227 miljonus latu, taču kopumā tieši un netieši bankas glābšana valstij prasījusi aptuveni miljardu latu.

Līdzīgi ieraksti

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija