Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Cilvēki mostas

Autors egleskoks @ 8 februāris, 2009

Apmēram pēdējā pusgada laikā notiek ļoti pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā: cilvēki mostas jaunām idejām, jaunam skatījumam uz dzīvi. Nezinu, vai tas ir krīzes rezultāts vai arī ir sasniegta kaut kāda “kritiskā masa”, taču lietas, kas bija zināmas jau sen, vismaz gadus piecus atpakaļ, taču nevienam neinteresēja, tagad pēkšņi ir ieguvušas ievērību plašās tautas masās. Piemēram, tie paši fakti par naudas un augļošanas būtību, kas aprakstīti “Dod man visu pasauli un 5%“, bija zināmi jau sen, taču tikai tagad pēkšņi tiem pievērš uzmanību. Vēl gadu, divus atpakaļ, runājot par šādām tēmām, bija jārēķinās, ka visticamāk pēc sarunas mani uzskatīs par “cilvēku ar putniem”, taču tagad tā ir gandrīz modes lieta. Vai tiešām tikai tāpēc, ka internets ir gandrīz katrā mājā?

Vislabākais, ka cilvēki vairs neizjūt “garšu” lamājot veco kārtību, bet mēģina meklēt kaut ko jaunu, meklē citu ceļu. Un tas ir labi, jo cilvēks vienmēr atrod to, ko pietiekoši neatlaidīgi cenšas atrast. Vairs nav tik bieži dzirdamas frāzes, ka “visi ir vidējie prāti”, “mēs latvieši, jau tādi esam”, “ko arī var gribēt no ES pāķiem” un citas pašiznīcinošas runas. Cilvēki ir sākuši domāt.

Un pats galvenais: mēs esam sajutuši, ka arī kaut ko varam. Tiesa, pagaidām aprobežojāmies ar logu dauzīšanu, traktoru dzenāšanu un runām, taču tas ir labs iesākums. Katrs bērns vispirms iemācās izjaukt smilšu kūkas, un tikai pēc tam celt.

Katrs no mums var piedalīties pasaules izmainīšanā. Ja to var politiķi un viņu PR speciālisti, kas parasti nav nekādi ģēniji, tad arī katrs no mums var, par spīti miljonu budžeta neesamībai. Pasauli maina idejas, zināšanas. Var sākt ar to, ka sāc sev uzdot jautājumus, un meklēt atbildes, pēc iespējas noskaidrojot faktus. Tad pastāsti to, ko esi uzzinājis, saviem radiem, draugiem, paziņām; neesi uzmācīgs, sagaidi īsto brīdi, lai uzdotu īsto jautājumu. Nepaies ne pusgads, kad no viņiem dzirdēsi, ko pats esi stāstījis. Galvenais ir pareiza ideja, kas izplatās kā uguns pavasara zālē. Protams, pusgada laikā tie būs labi ja desmit cilvēki, taču arī tas ir daudz, jo viņi kaut ko pastāstīs tālāk citiem, un agri vai vēlu kāds sāks rīkoties saskaņā ar dzirdēto ideju.

Līdzīgi ieraksti

  • Nav līdzīgu ierakstu

Viens komentārs ierakstam uz “Cilvēki mostas”

  1. Ansis teica:

    tieši tā:)
    ar konstruktīvu pieeju, saulainas nākotnes celšanā.

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija