Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Baltic Dry Index: drīz būs vāks

Autors egleskoks @ 8 februāris, 2009

Interesants rakstiņš par Baltic Dry Index (nezinu, kā ir latviski: varbūt Baltijas sauskravu indekss?), kas pēdējā pusgada laikā ir sarucis par 94%. Līdzīgas ziņas dzirdamas daudzos interneta avotos, jau divus mēnešus.

Baltic Dry Index norāda ttiecību starp karavu pārvadājumu pieprasījumu un pārvadāšanas jaudu pieprasījumu 26 jūras tirdzniecības maršrutos visā pasaulē, un to izmanto dažādas finansu  organizācijas savu darbību plānošanai. Šis indekss ir samērā reāls īstenības atspoguļojums, jo nav atkarīgs no dažāda veida spekulatīviem darījumiem.

Salīdzinājumā ar 2008. gada jūniju indekss ir krities par 94%, kas nozīmē ļoti krasu starptautisko jūras kravu pārvadājumu apsīkumu, kas savukārt nozīmē, ka tuvākajos mēnešos iestāsies daudzu resursu, tajā skaitā pārtikas, deficīts, jo to vienkārši neiepērk. Raksta autors saviem amerikāņu tautiešiem iesaka iegādāties pārtiku, pirmās nepieciešamības preces un ieročus, jo tuvākajos dažos mēnešos sagaidāms sabiedrības sabrukums ar sekojošām nekārtībām.

Priekš mums tas nozīmē: būs jāražo lokāli no lokālām izejvielām.

2011. g. 25. februārī. Vāks vēl nav iestājies, kaut arī pārāk labi nav. Nākotnes prognozēšana ir riskanta lieta, un vienmēr der piestrādāt pie mērenības :)

Līdzīgi ieraksti

  • Nav līdzīgu ierakstu

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija