Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Vienkāršos vārdos par veselīgu pārtiku

Autors egleskoks @ 16 maijs, 2009

Ir tāds Maikls Pollans (Michael Pollan), kurš raksta par pārtikas industriju, veselīgu ēšanu, un ir sarakstījis vairākas grāmatas par šīm tēmām, pēdējā In Defense of Food: An Eater’s Manifesto.

AlterNet ir publicēta Maikla Pollana intervija. Ilgu gadu gaitā viņš ir nonācis pie dažiem vienkāršiem ieteikumiem veselīgas pārtikas izvēlē, ko var aprakstīt dažos punktos:

1. Nepērciet nevienu pārtikas produktu, ko reklamē. 94% no reklamētās pārtikas ir rūpnieciski stipri pārstrādāta. Ja produktā ir fruktozes-glikozes sīrups, produkts visticamāk ir stipri mākslīgs.

2. Ēdiet pārsvarā augu izcelsmes barību, un ne pārāk daudz.

3. Neēdiet nekādus produktus, kuru izplatītāji sola veselības uzlabošanu. Parastu, normālu ēdienu reklamēt nav jēgas, un ražotājiem šim nolūkam nav naudas.

Var piemetināt vēl 3 pazīmes, kuras šai rakstā pieminētas netieši:

4. Neēdiet neko, kas pārdodas krāsainās paciņās.

5. Neēdiet neko, ko var ilgi glabāt, vairāk par 6 mēnešiem. Ja pat baktērijas to neaiztiek, arī cilvēkam tas nav noderīgs.

6. Nedzeriet gāzētus dzērienus.

Pēc savas pieredzes varu teikt, ka labas veselības stūrakmeņi ir kustības, pārtika, ūdens un elpošana. Ja šis pamats ir kārtībā, lielāko daļu veselības problēmu var mierīgi novērst.

Papildinājums 2009. gada 25. septembrī. Pēc personiskās pieredzes, pārbaudot praksē, esmu atzinis par labiem vēl šādus punktus:

1. No rīta kārtīgi paēst. Un nevis putras, kā to mums māca kopš bērnības, bet kaut ko olbaltumvielām bagātu – olas, speķi, gaļu, kopā ar svaigiem dārzeņiem (burkāni, kāposti, bietes, āboli utt.)

2. Dzert daudz tīra ūdens. Sevišķi labi darbojas apvienojumā ar iepriekšējo punktu. Vairumā gadījumu, Rīgā ūdensvada ūdens ir labs, un nav jāpērk.

Līdzīgi ieraksti

  • Nav līdzīgu ierakstu

Viens komentārs ierakstam uz “Vienkāršos vārdos par veselīgu pārtiku”

  1. 1advisory teica:

    2continental…

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija