Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Latvijas kredītreitings pazemināts līdz BB+

Autors egleskoks @ 1 marts, 2009

Saskaņā ar Bloombergs, Latvijas kredītreitings pazemināts līdz BB+, “junk”, un nu mēs esam vienā laivā ar Rumāniju, Azerbaidžānu un Melnkalni. Interesanti, ka pēdējā laikā ārzemju prese par mums raksta daudz sliktākas lietas, nekā varam dzirdēt pašmājās. Vai nu mūsu stāvoklis patiesībā ir daudz sliktāks, vai arī ārzemnieki neko nejēdz, par ko gan nedaudz šaubos.

Nešaubos, ka pāris mēnešu laikā sekos devalvācija, pēc kuras ārzemnieki izpirks visu, kas mums vēl atlicis. Piemēram, noprivatizēs Rīgas ūdensapgādi vai kaut ko citu no infrastruktūras. Un tad būsim galīgā tūtē, kad būs jāmaksā uz katra soļa.

Ko darīt? Varētu izmantot izdevību, lai pārtaisītu finansu sistēmu, pārejot no kredītekonomikas uz darba ekonomiku. Kreditēšana sarūkošas ekonomikas apstākļos pat uz vislabvēlīgākajiem nosacījumiem noved pie ekonomikas vēl straujākas sarukšanas, jo kredītus var atdot tikai uz ekonomikas pieauguma rēķina. Vajadzīga norēķinu sistēma, kad nauda apgrozībā nokļūst proporcionāli veiktajam lietderīgajam darbam.

Līdzīgi ieraksti

  • Nav līdzīgu ierakstu

3 komentāru ierakstam uz “Latvijas kredītreitings pazemināts līdz BB+”

  1. Fireseth teica:

    Loģisks jautājums – kas ir ‘darba ekonomika’ un kā tā strādā? Nevis tikai konceptu līmenī, jo iespējams zinu, par ko tu runā, bet kā gan to ieviest praksē?

  2. Fireseth teica:

    Piedod par dubultpostu, bet atcerējos vēl vienu ideju. Kad mūsu kredītreitings tuvojas CCC, vai nokrīt vēl zemāk, tad praktiski mums ir viss vienalga – mēs varam arī uzteikt mūsu visus parādus ārējos parādus. Tāpat neviens mums neko neaizdos, par mums neko labu tāpat nedomās.. Protams, tam būs citas nepatīkamas sekas, bet galu galā šo iespēju vajag izvērtēt un tā jāizplāno ļoti rūpīgi.

  3. egleskoks teica:

    Praksē to ievieš tā, ka naudu valsts drukā cik vēlas, taču tērē pēc stingriem nosacījumiem, no kuriem galvenais ir: ar to tiek maksāts par valstij sniegtajiem pakalpojumiem, veicot ieguldījumus kapitālā (ceļu uzturēšana, utt., ko vien var iedomāties) un cena ir stingri noteikta, taču apjoms nav ierobežots; vienīgais ierobežojums ir dabīgā cilvēku spēja strādāt. Otrs valsts naudas tērēšanas nosacījums ir, ka tā nedrīkst aizdot un aizņemties naudu uz procentiem.

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija