Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Pārbaudi savu toleranci

Autors egleskoks @ 20 februāris, 2009

Katedrale.lv ir viens rakstiņš, kuru lasot, variet pārbaudīt savu toleranci pret biznesu, kas dažās citās kultūrās ir visnotaļ pieņemams. Runa ir par kādas japāņu firmas izstrādātu datorspēli “Rapelay“, kas ir simulators. Izvarošanas simulators. Ar iespēju piespiest izvarošanas upuri izdarīt abortu.

Mums, rietumu kultūrā vairāk vai mazāk bāzētiem, tas šķiet pilnīgs vājprāts, pat idejas līmenī. Jāpānā, iespējams, tas nav nekas briesmīgs, vismaz kamēr tā ir tikai fantāzija, bez reāla kaitējuma nodarīšanas dzīviem cilvēkiem; galu galā, Hentai žanrs ir kaut kas ļoti japāņu kultūrai specifisks. Te kāds japāņu pazinējs varētu sniegt savu komentāru.  Spēle esot tirgota Amazon.com, taču tagad tās pārdošana pārtraukta.

Pārdomas šajā kontekstā, par instinktiem un civilizāciju. Japānā dzīve esot ļoti ritualizēta, ir “pareizais veids”, kā darīt daudzas ikdienišķas lietas. Ir hipotēze, ka jo tiešāk cilvēks apmierina savus instinktus, jo esot laimīgāks. Varbūt japāņi ir patiešām nelaimīgi, ja jau pērk šādas spēles?

No otras puses, ir visiem zināmā amerikāņu spēle, spēlēta arī Latvijā, “Grand Theft Auto”, kurā galvenais varonis ir noziedznieks, kurš laupa mašīnas, nogalina cilvēkus un tā tālāk. Par izvarošanu sods ir mazāks nekā par nogalināšanu. Kāpēc GTA ir “tikumiskāka” spēle par “Rapeley”?

Līdzīgi ieraksti

  • Nav līdzīgu ierakstu

2 komentāru ierakstam uz “Pārbaudi savu toleranci”

  1. Artūrs teica:

    Trāpīgi, ļoti trāpīgi. Par sodiem gan precizē, gan par valstīm, gan arī vainu pastiprinošiem apstākļiem, kas šajās spēlēs, šķiet (nevienu neesmu spēlējis un neplānoju) ir vairāk kā vajag.

  2. Emanuela teica:

    Pirms pāris gadiem ar Hetai stila līdzīgiem zīmējumiem bija ilustrēts Parex bankas gada pārskats… pazīstams jurists bija paņēmis, lai apskatītu bildītes :)

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija