Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Iesākumā bija meme

Autors egleskoks @ 3 septembris, 2008

Tā kaut kur “stāv rakstīts”. Mūsdienu valodā jāsaka, ka sākumā bija ideja. Šķiet, ka mēs visi saprotam, kas ir ideja; taču, ja papētam dziļāk, tā ir pati mīklainākā mūsu dzīves daļa, pati noslēpumainākā. Mēs taču īsti nezinam, kā idejas rodas, sevišķi neparastās, taču zinam, ka tās spēj mainīt pasauli. Atnāk ideja, un pēkšņi neiespējamais kļūst iespējams, vai mēs vienkārši sākam skatīties pavisam citādi uz esošo, mums “atveras acis”.
Ne jau velti senāk visi, kas nevēlējās jebkādas izmaiņas sev labvēlīgos apstākļos, centās apkarot “ķecerīgas idejas”. Taču tas īsti neizdevās, tādēļ mūsdienu manipulatori ir atraduši drusku citu veidu: nevēlamo ideju vietā ieviest sevis izdomātas, aizstājot kaut ko sakarīgu ar mazāk sakarīgu vai pat pilnīgi nesakarīgu. Izklausās pēc paranojas? Nemaz ar ne, visparastākā, ikdienišķā manipulācija, tikai pacelta profesijas līmenī. Sāc pētīt, kas notiek politikā un biznesā, un ātri vien pievienosies “paranoiķiem :)
Plašāk ņemot, idejas vietā var lietot jēdzienu meme, – “doma vai uzvedības veids, kas izplatās no personas uz personu mācīšanās un imitācijas ceļā… izplatās sabiedrībā līdzīgi vīrusam”.
Tātad, mēs varam izdomāt savu “vīrusu” un palaist to pasaulē. Šķiet, tas ir efektīvākais un vienkāršākais veids, kā mainīt pasauli.

Līdzīgi ieraksti

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija