Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Pārdomas par ēku siltināšanu, ekovati un makulatūru

Autors egleskoks @ 14 jūnijs, 2009

Dažas pārdomas par ēku siltināšanu un vietējo ražojumu izmantošanu šajā procesā. Pārdomas dzimušas mana brāļa Jura praktiskajā galvā, un idejas manis atzītas par labām esam un šeit publicēšanas cienīgām :)

Par to, kas ir ekovate, var palasīt šeit, šeit, šeit, šeit un daudzkur citur.

============================================================

Tātad – sezonas aktualitāte – ēku siltināšana. Lai mūsu krīzētā valsts varētu sildīt ekonomiku un taupīt energoresursus gudrās galvas piedāvā siltināt mājas.
Doma OK, tikai viena problēma – nepieciešams siltumizolācijas materiāls.
Iespējamie izolācijas veidi – Stikla vate, akmens vate, putuplasts, ekovate. Pirmos trīs atmetam, jo vai nu ražota ārzemēs, vai izmanto importētu izejvielu. Atliek ekovate, kuru iegūst no makulatūras.
Kur ņemt makulatūru? Atbilde vienkārša – tur pat, kur ņemam avīzes – pastkastītēs :)
Nedaudz parēķināju – viena avīze (“neatkarīgā” ar padsmit lpp, neskaitot dažādus pielikumus, kuru ir vesela jūra:)) 50-60 gramus. Iznāk vismaz 3-6 reizes nedēļa, metiens vismaz 20 000 dienā. Tas iznāk apmēram 1000 kg makulatūras. Tā kā ir vēl citas avīzes (gan republikaniskās, gan vietējās) ar saviem pielikumiem, tad droši varam pieņemt, ka dienā cirkulē kādi 5000 kg makulatūras. Un ja vēl pieskaita visu to kartonu, kuru iegūst lielveikalos no iepakojuma..uh:).
Viens 1m3 iestrādātas vates sver apmēram 45 kg. Tas nozīmē ka no 5000 kg makulatūras var iegūt vismaz 110 m3 ekovates. Ja ekovati iestrādā 10 cm biezā slānī, tad ar šo daudzumu var noklāt 1100 m2 fasādes virsmas.
Tātad – katru dienu, 6 dienas nedēļā,  apritē ir izejvielas 1100 m2 siltināšanai. Gadā attiecīgi – 57 000 m2.
Nedaudz par avīžu piegādi un makulatūras savākšanu. Šim nolūkam jāizmanto Latvijas pasta pakalpojumi, tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tas piegādā avīzes klientiem. Un piegādā ar automašīnām :) Piegādājot jauno avīzi, atliek savākt veco. Kā izdevīgāk savākt un piegādāt pārstrādei – tās jau ir nianses..:))
Visas čīkstēšanas par procesa dārgumu ir liekas, jo tiek izmantota esošā Latvijas pasta infrastruktūra. Tādējādi Pasts kļūst rentablāks, jo veic papildus funkciju.
Šī varētu but tā saucamā mītiskā “strukturālā reforma” :) ))

Lai ideja varētu normāli strādāt vajag izsludināt konkursu par lētāko siltināšanas tehnoloģiju kā siltumizolāciju izmantojot ekovati un maksimāli daudz vietēji izejvielu.

uzliek papildus nodoklis glancētā papīra izstrādājumiem, jo tajos ir daudz krīta, kā dēļ tas neder ekovates ražošanai.
Tas sūds pat lāgā nedeg..:))

Esmu runājis…:)

Līdzīgi ieraksti

 • Nav līdzīgu ierakstu

5 komentāru ierakstam uz “Pārdomas par ēku siltināšanu, ekovati un makulatūru”

 1. Juris teica:

  Siltināšanas programma jāsāk ar tām ēkām, kuras saņem budžeta līdzekļus apsaimniekošanai…Kaut vai Gaiļezera slimnīca…tas monstrs ziemā siltumu tērē uz velna paraušanu…

 2. Juris teica:

  Runājot par slimnīcām, kurām trūkst naudas – kāds ir redzējis kādas slimnīcas budžetu? Kā un cik tā nauda tiek tērēta?

 3. ēriks teica:

  SORi Latvijā nav tik daudz maklatūras un viņi iepērk no visām ārvalstīm kur var dabūt maklatūru,kā arī ķīmiju ko pievieno ekovatei,pats esmu šoferis un esmu vedis!!!

 4. egleskoks teica:

  Ok, tā jau ir konkrētāka informācija. Par to vai Latvijā nav makulatūras, vēl var pastrīdēties – makulatūra gan jau ka būtu, tikai netiek savākta pietiekošā daudzumā.

 5. 3oblique teica:

  3readings…

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija