Egleskoka emuārs

Aiz mākoņiem spīd Saule. Vienmēr.

Grautiņš Vecrīgā. Vai esam sliktāki par igauņiem?

Autors egleskoks @ 14 janvāris, 2009

Nu jau arī mēs varam lepni ievilkt ķeksīti: mums arī ir bijis pašiem savs grautiņš. Mītiņš mierīgs, cik no dalībnieku stāstītā var saprast, izteica sāpi un devās mājup.

Spriežot pēc TV redzamā, policija uzvedās apbrīnojami mierīgi un pat mēģināja atvēsināt iekarsušos prātus ar dažiem saprātīgiem vai varbūt draudīgiem vārdiem vienā vai otrā ausī. Bija skaidri redzams, ka dažiem no šiem karstajiem prātiem ir pienākusi viņu zvagzņu stunda, ko jo skaistāku padarījis alkohols “na haļavu” no Latvijas Balzama izlaupītā veikala; daži no tiem runas uzplūdos mēģina kaut ko ieskaidrot policistiem, kuri aiz vairogiem neatbild, citi – ar samērā bezjēdzīgu smaidu sejā un augstu gaisā paceltām rokām “jūtas brīvi un vienoti”.

Jā, arestēti cik tur tie cilvēki, un jā, arī ievainoti policisti, taču nekas fatāls. Lieljuksis arī neuzskata to visu par neko īpašu, kaut gan “Panorāmas” diktorei valoda gandrīz raustījās no satraukuma. Un te es Lieljuksim piekrītu. Iespējams, policija vienkārši gribēja parādīt, kas varētu notikt, ja viņiem vēl nogrieztu finansējumu. Pieļauju, ka situācija visu laiku tika aptuveni kontrolēta. Pabriks un Kučinskis intervijās tādi nedaudz pieklusuši, cenšas neizteikt neko “tādu”, tāpat Štokenbergs nevēlas, lai šo notikumu “izmantotu demokrātijas mazināšanai”.

Vienīgais, kas tā pa īstam izklausījās apvainojies, bija Godmanis, un izrādīja apbrīnojamu gādību par policiju un draudēja nākamreiz likt lietā “speciālos līdzekļus” bez kavēšanās, lai nebūtu 30 ievainoto kā šoreiz. Nez ko paši policisti par to saka, man ir aizdomas, ka šādas aizkustinošas rūpes viņiem nav vajadzīgas, paši var pateikt, ja vajadzēs. Gan jau Godmanis pratīs situāciju izmantot savā labā.

Kārtējā komēdija un balagāns, kas novērš uzmanību no pasākuma normālās daļas, ir beidzies. Politiķi rauš politisko kapitālu, un vēl nav saprotams, kura puse būs ieguvēji. Zaudētāji ir zināmi – visi arestētie un ievainotie. Ja Kučinskis ir nedaudz satraucies un Godmanis saniknots, laikam zināms efekts visam pasākumam būs, lai arī domāju, ka ne pārāk liels.

Mēs tomēr esam mierīgāki par igauņiem. Viņiem bija vismaz viens bojā gājušais un daļa pilsētas papostīta, mums pagaidām bez upuriem, un neviena mašīna arī nav nosvilināta (Labojums: laikam gan ir. Kāda starpība, sadauzīta vai nodedzināta, tāpat nelietojama). Varbūt mēs esam pārāk mierīgi un daudz ko paciešam, taču tam ir arī labā puse: oranžās revolūcijas mums nebūs, un pie varas nenāks citi krāni jaunā kulītē.

Ja jau protestēt, tad nevardarbīgi un organizēti, ar boikotiem un tamlīdzīgi. Tur ir vajadzīga lielāka drosme, nekā metot akmeņus ar cieši galvā uzmauktu kapuci, jo tad parasti nav iespējas slēpties aiz anonimitātes un iejukt pūlī.

Ar labu nakti, šī bija gara diena. Lai jums miegā kājiņas nesasvīst.

Zemāk daži nelieli foto ar grautiņa sekām kādai automašīnai. Foto iesūtījis Jānis Amantovs, foto lielākas versijas var redzēt TV.net. Anonīmie komentāri tur atbilstoši, no sērijas “pats vainīgs”. Šķiet, šie cilvēki nesaprot, ka ja “visi ārdās”, tas vēl nenozīmē, ka par sekām nav jāatbild.

Vecrīgas 13. janvāra grautiņš. Izdemolēts auto.

Vecrīgas 13. janvāra grautiņš. Izdemolēts auto.

Līdzīgi ieraksti

 • Nav līdzīgu ierakstu

12 komentāru ierakstam uz “Grautiņš Vecrīgā. Vai esam sliktāki par igauņiem?”

 1. bratank teica:

  Zaudētājiem ir jāpieskaita vandāļu bojātā privātīpašuma saimniekus.

 2. egleskoks teica:

  Jā, to gan aizmirsu.

 3. Jānis Amantovs teica:

  Tika arī dedzināts… un vispār briesmīgi, pašam pie mājām mazajā smilšu ielā gar pakausi bruģa pusakmens aizlidoja, kad pēc savas izdemuletās mašinas gāju. Ir arī bildes, ja vien raksta autors piekristu tās pievienot.. Briesmīgi, ka tā notiek. Vēl briesmīgāk, kas blakus ielā notikās. Īpaši jau žēl tās meitenes, kura tajā brīdī LB veikalā strādāja…

 4. rusila teica:

  Kapec tad tik velu 17.30 kad jau tumsa organizeja to mitinu.Tapec ka ja no rita tad tiem piedzerusiem huliganiem nebutu drosme ardities.Un vispar kads sakars LB ar finansu un ekonomisko situaciju?Japrasa atjaunot tas razotnes kuras nopostija briva Latvija

 5. Jānis Amantovs teica:

  Rusila, ar LB domāju to veikalu Smilšu ielā, kuru izdemolēja…

 6. egleskoks teica:

  Jāni, ja ir bildes, dod tik šurp, ievietošu, iemet mailā pmartinsons uz servera navigator.lv.

 7. egleskoks teica:

  Rusila, ja būtu organizēts agrāk, būtu mazāk cilvēku, jo darba diena. Tagad cilvēki baidās darbu zaudēt.
  LB ar ekonomisko situāciju sakars ir visai netiešs: viņi pagatavo šķidrumu, ko daļa cilvēku lieto ekonomiskās situācijas stresa kliedēšanai :)
  Vispār šitādas situācijas ar vieglu kontroles zudumu ir kā medusmaize visādiem ne pārāk domājošiem piedzīvojumu meklētājiem.

 8. rusila teica:

  Es ar LB ari domaju to pasu veikalu.Ne tas veikals ne alkohols nav nekur pie vainas ka tam butu jauzbruk.Un idejas varda vareja ari svetdienu ziedot pa dienas gaiso laiku.Bezsakars ir tas mitins bet grautins ir stulbuma izpausme.

 9. egleskoks teica:

  Trīspadsmitais janvāris iegadījās otrdienā. Svētdienā būtu cits, vairs ne tik simbolisks datums (1905. gada 13. janvāra demonstrācijas apspiešana).

 10. rusila teica:

  Nu jaaa…ja ideju nav tad jaatdarina ! Preciza Latvijas instalacija- kalnaina zeme ar uzrakstu JA MUMS BUTU KALNI… !

 11. egleskoks teica:

  :D

 12. 1handcuffs teica:

  3unawares…

Atstāt atbildi

* Nokopējiet paroli:

* Un ierakstiet to šajā laukā:

XHTML: Drīkst izmantot šādus tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
GoStats.com — Free hit counters
 
Hostings, virtuālo serveru noma, domēnu reģistrācija